Aplikacje do robienia miniaturek na YT

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Aplikacje do robienia miniaturek na YT oraz strony z takimi opcjami tylko poszerzają swoje możliwości i pakiety – warto sprawdzić co będzie dla nas najbardziej optymalne.

Ostatnio pisaliśmy o 6 wskazówkach dla początkujących YouTuberów lub dla tych, którzy chcą zwiększyć swoje zasięgi.

Dziś zajmiemy się miniaturami. Są nie mniej ważne niż samo montowanie – w końcu jeśli miniatura nie zachęca widza – nie sprawdzi on nawet naszego filmu. Domyślne miniaturki na YT są screenami z fragmentu Twojego video, co najczęściej nie przyciąga odbiorców w żaden sposób. Istnieje kilka dobrych narzędzi do tego, aby taką miniaturkę zrobić. 

Canva

Zaczniemy od tego co jest najlepsze – darmowe i daje mnóstwo możliwości, czyli Canva. Chyba każdy twórca internetowy ją zna. Jest to strona, gdzie w łatwo i intuicyjnie znajdziesz różne ikony i grafiki do Twojej miniatury. Wersja PRO daje dużo więcej możliwości, ale darmowa na pewno wystarczy do uzyskania świetnego efektu. Tym bardziej, że możesz skorzystać z już gotowych szablonów. Wpisz w wyszukiwarce Canvy „miniatura na youtube”.

Aplikacje i stronby do robienia minaturek na yt
Canva.com

InShot

Kolejny pod lupę trafia Inshot – aplikacja na telefon, która jest intuicyjna i stosunkowo prosta w obsłudze. Wersja podstawowa jest za darmo. Za wersję PRO możemy zapłacić w trzech wariantach – 12,99 zł/Miesiąc, 41,99 zł/Rok (co daje 3,50/Miesiąc) lub 124,99 zł jednorazowo. Rozszerzona wersja daje nam dostęp do zdecydowanie większej ilości efektów. Warto zainwestować w nią choćby testowo, aby sprawdzić czy nie ma tam możliwości, których zastosowanie pozwoli nam lepiej wpasować się w obowiązujące trendy, do których chcemy się swoim kontentem dopasować, tym bardziej, że w wersji podstawowej na każdym naszym filmie będzie występował znak wodny, który da się usunąć tylko kupując wersję PRO. 

Picsart

Następnym programem – aplikacją jest Picsart. W swoim działaniu jest bardzo podobny do Inshota – tzn. ma podobne możliwości i warunki korzystania. Koszty również są zbliżone – wersja rozszerzona kosztuje tu 10.41 zł/Miesiąc (wykupujemy tą opcją pakiet na 12 m-cy), 1 miesiąc kosztuje 18,99 zł, natomiast subskrypcja roczna wynosi dokładnie tyle, co inshot – tj. 124,99 zł. Dodatkowo Picsart ma w sobie swego rodzaju tablicę, gdzie zarejestrowani użytkownicy zamieszczają przerobione w tej aplikacji zdjęcia, co daje niemal nieskończone możliwości inspiracji. 

Warto zadbać o to aby miniatury miały były charakterystyczne dla naszego kanału i aby jednoznacznie się z nim kojarzyły. Wujek Maks

Photoshop

Photoshopa chyba nie trzeba przedstawiać – jeden z najbardziej popularnych programów graficznych. Nie ma tutaj wersji darmowej, jednakże możemy skorzystać z bezpłatnego 7-dniowego okresu próbnego, który daje nam jednocześnie możliwość z korzystania z dodatkowej aplikacji do obróbki zdjęć – Lightroom. Potem zapłacimy za to 12,29 eur miesięcznie. Za samego Photoshopa, ale z dodatkiem Adobe Fresco (aplikacja do cyfrowego rysowania i malowania) + 100 GB w chmurze i kilka innych dodatków musimy zapłacić 24,59 eur za miesiąc. Miesięczny pakiet wszystkich aplikacji Creative Cloud (jest ich ponad 20) plus inne atrakcyjne dodatki wynosi 61,49 eur. Jeśli jesteś osobą, która tworzy swoje treści nie polegające na grafice/obróbce i chcesz jedynie dodać ciekawe materiały do swoich filmów, warto zainwestować w tańsze programy, lub po prostu zlecić to specjalistom, również biorąc pod uwagę inwestycję w postaci czasu, który poświęciłbyś na naukę Photoshopa i jemu podobnych programów. 

Photopea

Ostatnią propozycją jest Photopea – strona internetowa (imitacja Potoshopa) Jej zaletą jest to, że jest darmowa i przejrzysta. Minusem będzie to, że jak każda strona – wymaga dostępu do sieci, co ogranicza montowanie i nadrabianie zaległości w podróży – w miejscach, gdzie mamy problemy z zasięgiem. 

Wybór należy do Was. Każdy tu na pewno wybierze coś dla siebie. Jeśli jednak nadal nie wiecie na co się zdecydować lub po prostu nie chcecie uczyć się montowania, zostawcie to nam. Informacje o naszych usługach montowania, SEO i opieki nad kanałem YT znajdziesz tutaj.

Więcej wpisów

ile hashtagow na instagramie
Aplikacje

Ile hashtagów na Instagramie?

Jeśli chcemy rozwijać swoje konta na Instagramie, powinniśmy zawsze wiedzieć ile hashtagów na Instagramie w danym czasie używać. W danym czasie, ponieważ niestety ulega to

jak pobrać dźwiek z tiktoka
Aplikacje

Jak pobrać dźwięk z TikToka

Jeśli zastanawiasz się jak pobrać dźwięk z TikToka, mamy dla Ciebie dziś krótki poradnik. Dzięki tym kilku krokom będziesz mógł pobrać dowolny dźwięk i użyć