niezbędnik twórcy:

Cześć,
Tutaj Maksymilian.

Zebrałem tu listę moich absolutnie ulubionych rzeczy do pomocy przy tworzeniu treści, bez których nigdzie się nie ruszam.

Te przedmioty są mi niezbędne do tworzenia wysokiej jakości filmów mobilnych na platformy takie jak Instagram, YouTube i TikTok.

Zawsze warto inwestować w sprzęt, który pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów.

Wiedz, że każdy link jest linkiem albo autopromocyjnym lub afiliacyjnym na allegro.

Nie zmienia to faktu, że polecam, bo kupiłem, przetestowałem i… dalej korzystam ! 🙂

webinar i stworzenie miniatur na youtube

IMG_2233comp

Lampa selfie

Klasyka. Podstawa każdego twórcy. Mieści się wszędzie. Jedyny minus to szybkie rozładowywanie się i relatywnie niska moc.
Jest to odwzorowane w niskiej cenie. 15-30zł

Lampa do wideokonferencji i mobile wideo

Wyższa półka oświetlenia. Idealna do spotkań zoom, google meet itp. jak i też do robienia live'ów na Twoje social media. Na odwrocie zobaczysz ile zostało baterii. Możesz podładować ją poprzez USB-C, jak i micro USB. Dodatkowo też ze względu na wygodny klips stosowałem ją do nagrywania TikToków i Reelsów. Cena: 65-80zł

Mobile Video Master

Przygotowywany z myślą o początkujących w montowaniu, chociaż tu Cię zaskoczę. Sam do niego wracam, gdy zgubię się podczas montowania. Zakup na lata. Znajdziesz tu: pomysły na filmy, ponad 160 stron ciekawostek, instrukcji, porad, jak i lekcji wideo krok po kroku!

Kolorowe lampy halogenowe

Jedyne czego żałuję, to ich zakup tak późno. Za niecałe 400zł za lampę masz kolorowe pomieszczenie jak profesjonalny YouTuber. Bez klejenia listew do ścian.

Asystent Edukacji (Hey Edu)

Układa mi plan edukacji i pisze maile z instrukcjami co robić i dlaczego tak dużo zwlekam. Przydatne dla osób, które potrzebują kogoś kto je kopnie do roboty, tu: edukacji.

IPHONE 14

Jeden z najnowszych i najlepszych smartfonów na rynku. W ramach inwestycji i tego, że kamera jest używana częściej u klientów przerzuciłem się z Androida na iOS. Kamera robi robotę. Do systemu się dalej przekonuje. Dobrze współdziała z social mediami, tego mu nie ujmuję. 😉

Tripod (Stojak) na Smartfona

Mocno promowany przeze mnie tripod. Nigdzie się bez niego nie ruszam. Na mały aparat lub smartfona. Wytrzymał Iphone 14 bez problemu.

Mikrofony Bezprzewodowe Wi-Fi Ulanzi UW-MIC 20T

Zestaw dwóch mikrofonów pojemnościowych bezprzewodowych jakość CD, 20 metrów, do prezentacji, nagrań, vloga, wykładów w wygodnym etui z bezprzewodowym ładowaniem - Ulanzi J12

Wysokiej jakości mikrofon bezprzewodowy do telefonu czy kamery o realnym zasięgu aż 20 metrów marki Ulanzi.

Idealne rozwiązanie na imprezy, relacje, prezentacje, wideokonferencje czy profesjonalne nagrania wideo.

Technologia bezprzewodowa sprawia, sygnał jest silniejszy i czystszy, mikrofony dodatkowo posiadają system Noise Reduction pozawalający zredukować szumy w sygnale

Osobiście korzystam z droższego brandu (Samsonite), ale sprawdziliśmy u klientki, i sprawia się znakomicie. A płacimy nie 1400zł, a niecałe 700.

Sony ZV-1

Sony ZV-1 to doskonały aparat dla twórców, którzy chcą tworzyć wysokiej jakości filmy i zdjęcia. Jest on idealny do vlogowania, dzięki funkcjonalności i kompaktowej konstrukcji.

Aparat posiada dużo funkcji, które ułatwiają tworzenie treści wideo, takie jak łatwe przełączanie między trybem zdjęć a wideo, wbudowany mikrofon oraz przycisk do szybkiego nagrywania.
Jedną z największych zalet Sony ZV-1 jest jego cena. W porównaniu z popularnymi smartfonami, takimi jak iPhone, jest znacznie tańszy, a jednocześnie oferuje lepszą jakość obrazu i dźwięku.
Dodatkowo, Sony ZV-1 posiada funkcje, które ułatwiają tworzenie filmów, takie jak tryb automatycznego ustawienia ostrości na twarz, wbudowany efekt rozmycia tła, a także funkcje umożliwiające regulację jasności i kontrastu.

Oświetlenie SoftBox Quadralite Flex 120 Octa

Budżetowa wersja oświetlenia. Idealna na początek. Oświetla Ciebie z dwóch stron. W zestawie są już żarówki. Idealny stosunek jakości do ceny! 250-350zł