Jak mieć większe zasięgi na YouTube

Udostępnij ten post

Zastanawiasz się jak zacząć kanał i jak mieć większe zasięgi na YouTube?

Oto 6 sprawdzonych sposobów na temat tego jak zacząć na YouTubie. Nigdy nie jest na niego za późno, ale żeby oszczędzić sobie czasu i zmartwień, warto zastosować się do poniższych rad. Dzięki nim będziesz miał więcej wyświetleń.

1. Zadbaj o wartość

Niezależnie od tego czy Twój kontent opiera się na edukacji widzów, inspirowaniu ich czy zapewnianiu im rozrywki – zadbaj aby każdy element układanki dawał im to, co Twój kanał zakłada. Jeśli edukujesz – używaj sprawdzonych źródeł, bądź pewien informacji, które przekazujesz. Jeśli chcesz kogoś zainspirować – najlepiej sam bądź przykładem działań, które promujesz i pokaż jak w życiu sprawdzają się Twoje rady/techniki/nauki. Kanał rozrywkowy powinien również być dopasowany do odbiorcy, do którego chcesz dotrzeć. Bądź sobą – twórz dany kontent jeśli czujesz się w nim dobrze i swobodnie – wtedy będzie szczere, a więc bardziej wartościowe. 

2. Nie kupuj sprzętu.

Zwłaszcza na początkowych etapach budowania kanału nie ma potrzeby inwestowania w drogi sprzęt. Możesz spróbować pożyczyć go prywatnie lub za pośrednictwem firm ku temu wyspecjalizowanych. Pamiętaj też, że czasem lepszej jakości telefon lub po prostu praca nad odpowiednim wykorzystaniem światła i dźwięku jakimi dysponujesz wystarczy aby poprawić jakość materiału.

3. Skup się na dobrych i przyciągających tytułach i miniaturach. 

Jako użytkownik platform takich jak YouTube wiesz, że ludzie chętniej klikają na coś co dla nich jest przyciągające, zawiera konkretne sugestie w tytule lub miniaturze filmu, lub po prostu wygląda profesjonalnie (tu też zależy od rodzaju kanału – każdy rządzi się innymi prawami w tej kwestii). Sam na pewno mniej lub bardziej świadomie kierujesz się tymi wytycznymi przy wyborze odpowiedniego filmu, który da Ci wartość, jakiej szukasz. Działaj więc i myśl jak potencjalny odbiorca tego, co tworzysz i staraj się dotrzeć do niego używając tych narzędzi. O tym czy mamy większe zasięgi na YouTube decydują najczęściej ułamki sekund pierwszego wrażenia kiedy ktoś trafi na nasz film przeglądając portal.

4. Bądź merytoryczny. 

Staraj się mówić spójnie, treściwie i zacznij od tego co będzie w Twoim video. Zwłaszcza jeśli nagrywasz film z poradami lub recenzjami itp., trzymaj się założonego tematu i omów go na tyle szczegółowo, aby było to zrozumiałe dla osób nieposiadających wiedzy w danym zakresie. Dobrym pomysłem będzie dodanie intro w postaci fragmentu danego filmu, które będzie wskazówką do tego o czym opowiadasz w dalszej części filmu. To co chcesz powiedzieć uprzednio spisz, postaraj się nauczyć choć w znacznym stopniu swojego tekstu aby wypowiedź była płynna i rzeczowa.

5. Bądź cierpliwy.

Jak to mówią – nie od razu Rzym zbudowano. Tak jest ze wszystkim, z rozwijaniem swojego kanału również. Pamiętaj, że internet to miejsce, gdzie mnóstwo twórców próbuje swoich sił, gdzie każdy znajduje dla siebie ogrom treści każdego dnia. Może upłynąć dużo czasu zanim Twoje filmy trafią do szerszego grona odbiorców. Sprawdzaj co dzieje się na kanałach pokrewnych Twojemu.

6. Zadbaj o SEO.

Aby wiedzieć, które treści czy miniatury z Twojego kanału najlepiej się sprawdzają – musisz sprawdzać i analizować statystyki. YouTube jest medium innym niż Facebook czy Instagram – ma swoje własne wskaźniki i wytyczne, o których musisz pamiętać. Drobny błąd może skutkować zablokowaniem Twojego filmu. Jeśli analityka YT jest dla Ciebie zbyt skomplikowana, skontaktuj się z nami – przeprowadzamy audyty kont pod kątem SEO i nauczymy Cię jak analizować swoje wyniki. 

Przed & Po SEO:

jak mieć więcej wyświetleń na youtube

Po audycie kanału „Drink z Michałem” – Michał Niemirowski zyskał 3 tys. wyświetleń na YT shorts następnego dnia:

Więcej wpisów

Informacje

Współpraca z Agencją Social Media Marketingu

Odciążenie od marketingu i tworzenia treści potrafi zaoszczędzić setki godzin firmom. Między przedsiębiorcą, a agencją social media marketingu współpraca jest kluczowa dla osiągnięcia wspólnych celów. Aby jednak była ona efektywna, warto zrozumieć, kto za co odpowiada.

Sztuczna Inteligencja

Nowa aktualizacja Chat-GPT 4.o , co wprowadza?

W świecie technologii, tempo zmian jest zawrotne. OpenAI właśnie zaprezentowało najnowszy model AI, GPT-4.0, który wnosi szereg ekscytujących funkcji. Podczas niedawnej prezentacji na żywo, badacze

Facebook

Drogie Reklamy na Facebooku – Dlaczego?

Jeśli masz firmę na Facebooku możesz czasem zaobserwować ciekawe zjawisko – znaczny wzrost kosztów płatnych zasięgów. Czy takie komunikaty jak ten poniżej: Dlaczego za 1000