Ile hashtagów na Instagramie?

Udostępnij ten post

Jeśli chcemy rozwijać swoje konta na Instagramie, powinniśmy zawsze wiedzieć ile hashtagów na Instagramie w danym czasie używać. W danym czasie, ponieważ niestety ulega to zmianom co kilka miesięcy.

Do niedawna obowiązywała liczba 30 hashtagów pod postem, jednak według najnowszych informacji – powinno ich być 3-5. Tak podaje konto 'creators’ na IG.

Dodając hashtagi powinniśmy pamiętać również o innych obowiązujących je zasadach. Sama liczba nie zagwarantuje nam przychylności algorytmu.

ile hashtagow na instagramie
ile hashtagow na instagramie

Hashtagi powinny:

  • być zgodne z kontentem post
  • zostać sprawdzone u naszych fanów (jakie hashtagi obserwują i jakich używają)
  • być pomieszane z tymi, które są dobrze znane z tymi, które pasują do naszej niszy

Wiemy, że social media Was nie oszczędzają. Ciągłe zmiany w algorytmach i preferencjach przyprawiają o zawrót głowy. Dlatego wpadajcie do nas częściej po tipy, które pomogą Wam odnaleźć się w internetowych mediach.

Obserwujcie również nasze: Facebook & Instagram

Więcej wpisów

Social Media

Rebranding Twittera: czy to koniec, czy nowy początek?

Kiedy Elon Musk ogłosił swoje odważne przekształcenie Twittera w X, środowisko mediów społecznościowych na chwilę zamarło obserwując, jak niebieski ptaszek przyjmuje nową formę. Chwilę potem

Social Media

Jak dobrze się nagrać na social media?

Jeśli chcesz być skuteczny w tworzeniu treści wideo, ważne jest, aby mówić płynnie i przekonywująco. Dla niektórych osób, otwarcie się przed kamerą może być trudne,