Jak na YouTube dodać pracownikowi lub agencji uprawnienia do konta marki?

Udostępnij ten post

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak możesz dodać swojemu pracownikowi lub pracownikowi agencji dostęp do konta YouTube Twojej marki, nie dzieląc się z nim hasłami i danymi logowania? Właśnie po to stworzono możliwość dodawania uprawnień do kanału YouTube. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego warto skorzystać z tej funkcji oraz jak krok po kroku odpowiednie uprawnienia.

Jeśli wolisz dowiedzieć się tego oglądając wideo, to zapraszam Cię na film:

Dlaczego warto dodać uprawnienia do konta YouTube marki?

 • Bezpieczeństwo: Dzięki dodawaniu uprawnień nie musisz dzielić się swoimi danymi logowania. Ogranicza to ryzyko nieautoryzowanego dostępu do konta.
 • Elastyczność: Możesz dostosować poziom dostępu dla poszczególnych pracowników – od podstawowego przeglądania statystyk po pełne zarządzanie kontem.
 • Efektywność: Pracownicy mogą pracować nad kanałem jednocześnie, co przyspiesza proces tworzenia i publikowania treści.

W jakim celu dodaje się uprawnienia:

Możesz oddać część zadań, których nie lubisz robić lub takie, na które po prostu szkoda Ci czasu.

 • Edycja i publikowanie filmów: Jeśli masz osobę lub zespół odpowiedzialny za tworzenie treści, dodanie im uprawnień pozwoli na bezpośrednie wrzucanie i edycję filmów na kanale.
 • Moderacja komentarzy: Komentarze pod filmami mogą wymagać monitorowania, odpowiedzi na pytania od subskrybentów lub usuwania nieodpowiednich treści. Przyznanie odpowiednich uprawnień umożliwia innym członkom Twojego zespołu opiekę nad tą częścią komunikacji.
 • Analiza statystyk: Jeśli masz osobę lub zespół odpowiedzialny za analizę rynku i statystyki, udostępnienie im dostępu do statystyk kanału pozwoli na głębszą analizę danych i podejmowanie świadomych decyzji marketingowych.
 • Zarządzanie reklamami: Jeśli korzystasz z reklam na YouTube, przyznanie uprawnień umożliwi Twojemu zespołowi marketingowemu tworzenie, monitorowanie i optymalizację kampanii reklamowych.
 • Interakcja z widzami: Jeśli prowadzisz działania społecznościowe, możesz oddelegować zadanie komunikacji z subskrybentami, udzielania odpowiedzi na komentarze i budowania relacji z Twoją społecznością.
 • Ustawienia kanału: Przyznanie uprawnień może pozwolić zespołowi na dostosowywanie ustawień kanału, takich jak grafiki, opisy czy ustawienia domyślne filmów.

Dodanie uprawnień jest świetnym sposobem na oddelegowanie części obowiązków związanych z zarządzaniem kanałem YouTube. Pozwala to na wykorzystanie specjalistycznych umiejętności członków Twojego zespołu, jednocześnie zapewniając, że każdy ma odpowiedni poziom dostępu. Przy odpowiednim zarządzaniu, Twoja marka na YouTube może rozkwitać dzięki współpracy wielu osób.

Instrukcja krok po kroku

 1. Zaloguj się na konto Google powiązane z Twoim kanałem YouTube.
 2. Przejdź na stronę główną YouTube i kliknij w ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Wybierz „YouTube Studio” lub od razu wpisz “https://studio.youtube.com
 4. W menu po lewej stronie wybierz „Ustawienia”.
 5. W zakładce „Ustawienia” wybierz „Uprawnienia”.
 6. Tutaj zobaczysz listę osób, które mają dostęp do Twojego kanału. Aby dodać nową osobę, kliknij “ZAPROŚ”.
 7. Wpisz adres e-mail osoby, której chcesz przyznać dostęp. Pamiętaj, że musi to być adres e-mail powiązany z kontem Google.
 8. Wybierz poziom uprawnień, jaki chcesz przyznać:

 • Menedżer – Może przeglądać wszystko, zarządzać uprawnieniami, transmitować na żywo oraz tworzyć, edytować i usuwać treści.
 • Edytujący – Może przeglądać wszystko, transmitować na żywo oraz tworzyć i edytować treści. Nie może zarządzać uprawnieniami ani usuwać treści.
 • Edytujący (z ograniczeniami) – Ma takie same uprawnienia jak edytujący, ale nie może przeglądać danych o przychodach.
 • Edytor napisów – Może dodawać, edytować i usuwać napisy. Nie może wyświetlać innych informacji.
 • Przeglądający – Może przeglądać wszystko. Nie może niczego tworzyć, edytować ani usuwać.
 • Przeglądający (z ograniczeniami) – Ma takie same uprawnienia jak przeglądający, ale nie może przeglądać danych o przychodach.
 1. Po wybraniu uprawnień kliknij „ZAPROŚ”.
 2. Pracownik otrzyma e-mail z zaproszeniem do zarządzania kanałem. Musi on zaakceptować zaproszenie, aby uzyskać dostęp.

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić lub usunąć uprawnienia danego użytkownika w ustawieniach kanału. Regularnie przeglądaj listę osób z dostępem do Twojego kanału, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dla Twojej marki.

Dodać pracownikowi uprawnienia do konta YouTube można prosto, bezpiecznie i efektywnie. Warto skorzystać z tej możliwości i zoptymalizować proces zarządzania kanałem na YouTube.

Więcej wpisów

Social Media

Rebranding Twittera: czy to koniec, czy nowy początek?

Kiedy Elon Musk ogłosił swoje odważne przekształcenie Twittera w X, środowisko mediów społecznościowych na chwilę zamarło obserwując, jak niebieski ptaszek przyjmuje nową formę. Chwilę potem