Instagram obetnie Ci
zasięgi za Tik-Toka

Udostępnij ten post

Tik-Tok nadal zyskuje na popularności, zabierając tym samym użytkowników (zwłaszcza młodych) Facebookowi i Instagramowi.

Obecnie na Facebooku może być każdy, nie jest to już nieosiągalny świat dla starszych pokoleń, a na Instagramie panuje blichtr i zaciera się granica pomiędzy influencerem, a “zwykłym” użytkownikiem.

Co zatem robią młodzi? Przechodzą tam, gdzie mogą być sobą, gdzie mogą się wyrazić, gdzie jest przyjazna i przede wszystkim ogromna społeczność, czyli na Tik-Toka.

Oczywistym jest, że władzom “okradzionych” serwisów się to nie podoba i próbują stworzyć Tik-Tokowi konkurencję. Mark Zuckerberg po nieudanych staraniach wykupienia całości lub chociaż amerykańskiej części platformy, podjął karkołomne działania stworzenia czegoś, co będzie równie ciekawe dla nas.

Słyszałeś o aplikacji Lasso? Jeśli nie, to nic dziwnego – nie przebiła się prawie wcale do szerszej świadomości. Nieco inaczej jest z aplikacją Reels na Instagramie, jednak wciąż większość korzystających z Tik-Toka nie zdecydowała się go porzucić na rzecz nowinki.

Jeśli nie możesz przejąć konkurenta – staraj się podciąć mu skrzydła. Tak zatem będzie na Instagramie – Twoje zasięgi zostaną obcięte, jeśli:

  • udostępnisz film ze znakiem wodnym Tik-Toka lub innych aplikacji (o tym jak pobrać video z Tik-Toka bez znaku wodnego przeczytasz tutaj)
  • tekst będzie zajmował większość obrazu
  • jakość video będzie niska

Powyższe wytyczne nieco utrudnią nam przeskakiwanie pomiędzy aplikacjami z tym samym kontentem, aby mieć jak najszersze zasięgi, ale jesteśmy w stanie dopasować treści pod każdą z nich tak, aby nadal docierać do szerokiego grona.

Więcej wpisów

Social Media

Rebranding Twittera: czy to koniec, czy nowy początek?

Kiedy Elon Musk ogłosił swoje odważne przekształcenie Twittera w X, środowisko mediów społecznościowych na chwilę zamarło obserwując, jak niebieski ptaszek przyjmuje nową formę. Chwilę potem

Social Media

Jak dobrze się nagrać na social media?

Jeśli chcesz być skuteczny w tworzeniu treści wideo, ważne jest, aby mówić płynnie i przekonywująco. Dla niektórych osób, otwarcie się przed kamerą może być trudne,