Czy TikTok jest tylko dla dzieci

Udostępnij ten post

To jedna z najczęściej powtarzanych plotek o TikToku, podawana dalej przez osoby, które nie mają tam konta.

Skąd taka plotka?

Na początku popularności TikToka faktycznie ogromną część jego użytkowników stanowili nastolatkowie i dzieci. Jednak bardzo szybko, zwłaszcza w okresie lockdown’u, dorośli dostrzegli w nim potencjał. 

 

Pamiętasz Instagrama 7 lat temu i Facebooka 10 lat temu? Wtedy też się tak o nich mówiło – teraz to najbardziej popularne social media i platformy reklamowe. Co wyróżnia TikToka na ich tle to to, że zasięg organiczny tam zanika, podczas kiedy na TikTok jest zupełnie odwrotnie.

Po co mam instalować TikToka?

(Jeśli nie chcesz tego robić, a chcesz mieć wyniki sprzedaży – od razu przewiń na ostatni akapit)

 

Niezależnie od tego, czego szukasz w internecie – tam na pewno to znajdziesz. Algorytm TikToka bardzo szybko wyłapie Twoje preferencje, dzięki czemu będzie Ci pokazywał tylko to, co najbardziej wartościowe. Humor, przepisy kulinarne, instrukcje budowlane, tutoriale rzeczy DIY, piosenki z Twojego dzieciństwa, poradniki finansowe, medytacja, podróże. Absolutnie wszystko tam jest.

 

Nie musisz nagrywać – po prostu zainstaluj, włącz i ciesz się, że to dla siebie zrobiłeś.

 

Masz firmę, ale nie chcesz wydawać pieniędzy na reklamę? Po kilku dniach zerkania na TikToka i przyglądania się mu – będziesz wiedzieć jakie są obecne trendy; jak nagrać film, który przyciągnie uwagę i możesz zacząć działać. Twój film ma szansę zdobyć od razu kilkaset tysięcy wyświetleń. Twój pierwszy film. Może to być nawet proces produkcji w Twojej firmie. Ciekawie pokazany – zdobędzie widownię. Nie musisz budować swojej społeczności, jak na pozostałych platformach.

Coraz więcej znanych osób i wielkich firm wchodzi na TikToka – jedni pokazują swoje umiejętności, z których są znani, innych możemy oglądać z zupełnie innej strony. Już nawet Robert Makłowicz tam jest, a Ciebie jeszcze tam nie ma. Pan Robert nie tylko występuje w jednej z reklam, ale ma swoje konto, które rośnie na popularności. 

 

Nie wiesz jak nagrywać na TikToku i wciąż jest to dla Ciebie czarna magia? Zajrzyj tutaj lub napisz do nas – pomagamy firmom, grupom i osobom prywatnym zacząć z TikTokiem.

 

 
zdjęcie pochodzi ze strony: https://mowic.pl/motywacja/czego-mozemy-nauczyc-sie-od-roberta-maklowicza/

Więcej wpisów

Facebook

Drogie Reklamy na Facebooku – Dlaczego?

Jeśli masz firmę na Facebooku możesz czasem zaobserwować ciekawe zjawisko – znaczny wzrost kosztów płatnych zasięgów. Czy takie komunikaty jak ten poniżej: Dlaczego za 1000

Social Media

Rebranding Twittera: czy to koniec, czy nowy początek?

Kiedy Elon Musk ogłosił swoje odważne przekształcenie Twittera w X, środowisko mediów społecznościowych na chwilę zamarło obserwując, jak niebieski ptaszek przyjmuje nową formę. Chwilę potem